Yılan İlaçlama

• Yılan Zararları

Yılanlar kendisini tehlikede hissetmediği ve rahatsız edilmediği sürece ısırmazlar.Yılanlar dış ortamlarda beslenebilmek için besin bulamadıklarında yaşam alanlarımıza girerler.Evlerimizde bulunan evcil hayvanlarımıza ve insanlara zarar verebilirler.

• Yılan ile Mücadele

Yılanlar zehirli canlılar oldukları için yılanla mücedele işini profesyonel firmalara bırakmak gerekir. Temiz ilaçlama olarak bakanlık onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz.

• Yılan

Yılanlar sürüngen ailesine mensuptur.Yılanların boyları 6 cm-12 m boyları arasındadır.Yılanların Türkiye de bulunan 40 türü vardır ve boyları 3-5 m civarındadır.Yılanlar ayaksız oldukları için sürünerek ve kıvrılarak ilerler.Yılanlar kurbağa,fare,civciv gibi hayvanları yerler.Yılanlar 3 m ileriyi göremezler ve koku için dillerini kullanırlar.Yılanların solunumları ağızlarını açmadan olur.Yılanların daha çok sağ akciğerleri gelişmiştir.Yılanlar yılda birkaç defa deri değiştirirler.Yılanların deri değiştirme zamanları geldiğinde derileri matlaşır.yeni deri geldiğinde tekrar parlak rengini alır.Yılanlar yumurtlama şeklinde üreme gösterirler.türlerine göre 6-45 yumurta bırakabilirler. Yılanlar zehirli ve zehirsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Zehirli yılanlar ;avlarını yakaladıklarında zehirlerini verir.Yılan zehri av etini kolayca eritebilecek bir özelliğe sahiptir.Zehirli yılanlardan Engerek Yılanı,çıngıraklı yılan sayılabilir. Zehirsiz yılanlar;avlarını boğarak öldürürler.Ancak zehirsiz yılanlarda da zehirli vekuvvetli sindirim sıvısı vardır.zehirsiz yılanlara Kara yılan,boğa yılanı örnek verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kene İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.