Tahtakurusu İle Mücadele

Tahktakurusu kan emici böcekler arasında yer almaktadır. Bu nedenle tahtakurusu insanların en çok karşılaştığı böceklerden biridir. Tahtakurusu ev gibi kapalı yaşam alanlarında sıkça görülmektedir.

Evde yer alan eşyaların arasına yuva oluşturan tahtakurusu, hızla çoğalmaktadır. Çünkü tahtakuruları bulunduğu alana çok sayıda yumurta bırakmaktadır.10-15 gün sürede ergin hale ulaşan tahtakuruları, etrafta dolaşmaya başlar. Tahtakurusu ile mücadele aşamasında zaman yönetimi oldukça önemlidir. Böylece kısa sürede tahtakuruları kontrol altına alınarak yaşam alanlarımızdan uzaklaştırılır.

Tahtakurusu ile mücadele aşamasında geç kalmamalısınız. Çünkü bu böcekler insan kanı emerek çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Tahtakurusu ısırığı en çok alerjik reaksiyonalar ve cilt hastalıklarına neden olmaktadır. Bu haşereler gözle fark edilebilecek bir yapıdadır. Özellikle gece saatlerinde aktif olarak görülürler. Tahtakurusu ilaçlama uygulaması profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu canlılar elbise dikişlerinin arasına kadar yumurtalarını gizlerler. Profesyonel ilaçlama yöntemleri sayesinde yaşam alanlarınızı tahtakurularından tamamen arındırabilirsiniz.Tahtalurusu ile mücadele aşamasında uzman ekiplerimiz daima yanınızdadır.

Bir önceki yazımız olan Böceklerden Kurtulma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • tahta kurularindan kurtulma yollari