Salyangoz İlaçlama

• Salyangoz Zararları

Salyangozlar otçul olup bitkileri yerler ve besinleri depo etmektedirler.Bitki filizlerini yerler, kuru kısımları yemezler bu nedenle bahçe vb. alanlara zarar verirler.

• Salyangoz ile Mücadele

Salyangozla mücadele için sıvı ilaçların kullanılması gerekmektedir.Salyangoz ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. Temiz ilaçlama olarak bakanlık onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz.

• Salyangoz

Salyangozlar kabukları kaslarla vücutlarına bağlıdır.Salyangozların tatlı su,deniz ve karada yaşayan türleri vardır.Kara Salyangozlarının gözleri antenlerinin ucunda yer alır.Salyangozlar solungaç solunumu yaparlar.Salyangozlar rutubetli yerleri severler.Salyangoz yuvasını sırtında taşır.Orman,ağaçlık yerlerde bulunabilirler.salyangozlar 3-15 yıl yaşayan cinsleri vardır.salyangozların bedenleri bir zar bir deri bir kabuk ve tülümsü bir yapıyla korunur.kabuk ve beden arasında bir sıvı ayak kısımlarına dökülerek Salyangozun rahatça ilerleyebilmesini sağlar.Salyangoz dinleneceği zaman kabuğunu kapatır ve ara sıra açarak içeriye hava girmesini sağlar.Salyangozlar çok sıcak ve çok soğuk havalarda yaşayamazlar.Salyangozlar da üreme çiftleşerek gerçekleşir.Genelde çiftleşme mayıs ayında olmaktadır.Salyangoz yumurtalarının ebatları 5mm civarındadır.1 ay içinde yavru yumurtadan çıkar ve kabuklarını yerler.

Bir önceki yazımız olan Yılan İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.