Salyangoz İlaçlama

Bahçe zararlıları arasında yer alan salyangoz ile mücadele eden servislerimiz 7/24 hizmetinizdedir. TSE onaylı ilaçlarla salyangoz ilaçlama hizmeti vermekte, sizleri bu böceklerin zarlarından korurken, sağlığınıza zarar vermemekteyiz.

Salyangoz kabuklu bir böcek türüdür. İçerisinde sümüksü bir yapısı bulunmaktadır. Dış etkilerden kendisini kabuğu yardımı ile korumaktadır. Özellikle kış aylarında ve soğuk hava koşullarında kabuğuna çekilmektedir. Yapı itibarı ile genellikle sümüklü böcekle karıştırılmaktadır. Sümüklü böcekten ayrıldığı tek özellik, kabuklarıdır.

Nerede Bulunurlar?

Genellikle doğal alanlarda yaşamayı tercih etmektedirler. Ağız yapıları kemirici özelliğe sahip olduğu için bahçelerde bulunan bitkilerle beslenmektedirler. Kış aylarında kabuklarına çekilen bu böcekler, ilkbahar ve sonbahar mevsiminde aktif olmaktadır. Nemli ve rutubetli alanları sevdikleri için üremelerini ve beslenmelerini bu mevsimde gerçekleştirirler.

Zararları Nedir?

İlkbahar ve sonbahar mevsiminde bahçelerden, evlerimize geçiş sağlayabilmektedirler. Sürünerek hareket ettikleri için yüksek katlarda bulunan evlere de çıkabilirler. Açık buldukları pencerelerden evlerimizin içerisine girerler. Evde bulunan salyangoz, genellikle saksıların içerisinde dolaşmaktadır. bu alanla bakteri ve virüs bırakabilirler. Bakteriler kısa zamanda evimize yayılabilir ve bizi hasta edebilir. Evde salyangozdan kurtulmak için en yakın servisten en kısa sürede yardım almak gerekmektedir.

Kısa sürede üreyen salyangoz ile mücadele oldukça zordur. Her üremesinde en az 200 yumurta bırakan salyangozdan tamamen kurtulmak için tüm yumurtalarının tespit edilip, imha edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden, salyangoz ilaçlama işlemi uzman kişilerle gerçekleştirilmelidir. Servislerimiz en iyi yöntemlerle ve en düşük fiyatlarla İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin tüm belediyelerinde hizmetinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Çiyan İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.