Örümcek İlaçlama

Eklembacaklılar gurubu içerisinde yer alan örümcek ile mücadele profesyonellik gerektirmektedir. Örümcek ilaçlama hizmeti verecek kişiler deneyimli olmalıdır.

Dünyanın hemen hemen her bölgesinde bulunan bu böceklerin birçok türü bulunmaktadır. Türleri yaşadıkları coğrafyaya göre farklılık göstermektedir.  Soğuk iklim bölgelerinde de bu böcekler görülebilmektedir. Kutuplarda yaşayabilecek kadar güçlü varlıklardır. Ancak en tehlikelileri, genellikle sıcak iklim bölgelerinde görülmektedir. Özellikle Afrika’da bulunan örümcek türleri çok tehlikelidir. Öldürücü ve zehirlidir.

Örümcek Isırığı

Ülkemizde bulunan örümcekler, genellikle insanlara zarar vermemektedir. Ancak huzursuz olduklarında ya da kendilerine herhangi bir müdahalede bulunulduğunda, insanları ısırabilirler. Vücudunda bir salgı üreten örümcek, bu salgıyı ısırdığı insana enjekte etmektedir. Bazı türleri zehirsiz olsa da bazı türleri zehirlidir. Sizi ısıran örümceğin zehirli mi yada zehirsiz mi olduğunu bilemezsiniz. Bu yüzden bu böcekler tarafından ısırıldığınızda, en yakın sağlık kuruluşuna gitmelisiniz. Sağlık memurları gerekli müdahalelerde bulunacaklardır.

Ancak önlem almak amaçlı örümcek ilaçlama servislerinden hizmet talebinde bulunmalısınız.

Örümcekler Nerede Yaşar?

Örümcekler her alanda yaşabilme özelliğine sahiptirler. Açık alanlarda yaşayabilen bu böcekler, evlerimize girebilmektedir. Evlerimizde kuytu köşe alanlarda ağ yaparlar. Bu böceklerin yaşam alanlarımızda ağ yapmaması için bu alanlarda periyodik olarak temizlik yapılmalıdır. Hijyene önem verilmelidir. Ancak bu böcekler ağ yapabilmek için fırsat bulabilirler. En önemlisi örümcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Örümceklerden kurtulmak için servislerimizden 7/24 destek alabilirsiniz. TSE onaylı ilaçlarla her alanda %100 kesin sonuçlar sağlayan servislerimiz, düşük bütçelerlerle hizmet vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Salyangoz İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.