Karafatma Böceği Nasıl Yok Edilir?

Böcek türleri arasında, sert fiziki yapısı ve hızlı hareketleri ile ön plana çıkan Karafatma böceği çok hızlı üreyerek yaşam alanlarımıza girer. Gündüzleri genellikle dinlenen Karafatmalar, geceleri daha çok aktiftirler. Karafatmaların hayatımıza verdikleri en büyük zarar, elimizin değdiği her noktaya kusmuk, dışkı ve salyasını bırakmasıdır.  Yaşam alanlarımıza mikrop ve hastalık bulaştırdıkları için Karafatmalara karşı önlem alınmalıdır. Bu önlemlerin başında da ilaçlama yer almaktadır.

Ancak ilaçlama uygulamalarını bireysel olarak kendimizin yapması doğru değildir. Bu ilaçlama amatörce yapıldığı takdirde bir sonuca varamayız. Üstelik aldığınız ilacın tesiri ve ne olduğu ile ilgili yeterli derecede bilgiye sahip değilseniz, zehirlenme ve alerjik reaksiyonlarla karşılaşmanız sürpriz olmayacaktır.

Bu durumda profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek almanız gerekmektedir. İlaçlama konusunda diğer insanların düştüğü hatalara siz düşmeyin. Çünkü sağlığımız her şeyin üzerindedir.

Karafatma Böceği ile Mücadele ve Yöntemler

Karafatma böceği ile mücadele etmek çok zordur. Gündüz hiçbir şekilde görünmeyen bu böcek türü, akşamları karanlığın çökmesiyle ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda aydınlık olan ortamlarda da göremeyeceğiniz bu böcek türünün uzman kişi ve kurumlarca yuvalarının tespit edilmesi gerekmektedir.

Karafatma böceği için sıvı hem de jel ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. Ancak Jel ilaçlama yöntemi, daha etkin ve daha tesirlidir. Jel zehrinden yiyen Karafatma böceği diğer böceklerin arasına döner ve orada ölür. Ölen böceği bu kez diğer böcekler yemeye başlar bu durum devir daim ederek devam eder. Bu sayede Karafatmalardan kurtulmuş olursunuz.

Garantili Tüm İlaçlama Yöntemleri

  1. Sıvı İlaçlama
  2. Kokulu İlaçlama
  3. Jel İlaçlama
  4. Kokusuz İlaçlama
  5. Fare istasyonları ve düzenekleri

7/24 ilaçlama firmamızın şube ve servislerinden randevu talep edebilir, ekonomik ve garantili olarak ilaçlama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fare ile Mücadele Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • kara fatma böceği nasıl yok edilir