Kalorifer Böceği İlaçlama

• Kalorifer Böceği Zararları

Kalorifer böcekleri insanı ısırmazlar ancak pis olan yerlerde dolaştıkları için birçok hastalık mikrobunu taşıyarak hastalık bulaştırabilirler. Bu hastalıkların başlıcaları Astım, deri hastalıkları, verem, mantar, dizanteri gibi.

• Hamam Böceği ile Mücadele

Kalorifer böcekleri çok dayanıklı haşerelerdir. Bilinçsiz yapılan mücadelelerde ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Bu nedenle profesyonel bir şirket tarafından, özel ve Kalorifer böceği için çekici özelliğe sahip yöntemlerle Kalorifer böceği sorunundan sizi sağlıklı ve garantili şekilde kurtarıyoruz. Kalorifer böceği ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. TEMİZ ilaçlama olarak Sağlık bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) onaylı ilaçlar ile kalıcı ve kesin çözümler sunuyoruz.

• Kalorifer Böceği

Kalorifer böceği ılıman ve sıcak iklimlerde yaşamayı seven Kahverengi renge sahip en hızlı üreyen haşere türlerindendir. Kalorifer böceği nemli ve sıcak yerleri sever. Daha çok Kalorifer petekleri çevresinde görüldüğü için halk arasında KALORİFER BÖCEĞİ denmektedir. Kalorifer böcekleri omurgasız sınıfından olup antenlere sahiptir. Kalorifer böcekleri antenleri sayesinde yer, yön ve yiyecekleri kolayca bulabilirler. Kalorifer böcekleri eklem bacaklı familyasındandır ve 6 adet bacağı vardır. Kalorifer böceklerinin bacakları vantuzlu olduğu için Tavan ve duvarlarda rahatlıkla gezebilir. Kalorifer böcekleri insanların yediği gıda artıklarını yiyerek beslenirler. İnsanların olduğu her yerde varlıklarını sürdürebilirler. Evlere logar, lağım, dışarıdan gelen eşyalar vb. yerlerden gelebilirler. Kalorifer böcekleri soğuğa ve ısıya dayanıklıdır. Bu böcekler bir şey yemeden uzun süre dayanabilmesine karşın susuz 5 gün dahi zor yaşarlar. Kalorifer böcekleri bir gecede 3,5 ile 5 km arasında yol kat edebilir yani Bir binayı baştan aşağı gezebilirler. Kalorifer böceğinin evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Kalorifer böcekleri karanlığı çok severler bu nedenle geceleri daha çok aktiftirler ve geceleri daha sık görülürler. Kalorifer böcekleri yumurtlama ile çoğalır ve yumurtalarını kendi sırtlarında taşırlar. Her yumurtlamada 50-60 adet yavru kalorifer böceği bırakabilirler. Kalorifer böcekleri ölürken dahi yavru bırakabilme özellikğine sahiptirler.

Bir önceki yazımız olan Yılan İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.