İlaçlama Motoru ile Tanışın

İlaçlama Motoru ile Tanışın, bu motorların işlevi ve genel fonksiyonları hakkında pratik bilgiler bu yazımızda.

İlaçlama motorları ile yakından tanışmanız için hazırladığımız bu makalenin tüm okuyucularımıza fayda sağlamasını umuyoruz. Öncelikle ilaçlama motoru hakkında kısa ve pratik bilgiler verelim. İlaçlama motorlarının işlevi oldukça fazladır. Buradaki temel amaç, güçlü bir motora sahip olan ilaçlama makinesinin püskürtme ve hortum yardımı ile ilacın istenilen bölgeye eşit şekilde dağılmasını sağlamaktır.

İlaçlama Motoru Markaları ve Fiyatları Nelerdir?

Serbest piyasada en çok rağbet gören ilaçlama motoruna sahip olan markalar ve fiyatlarını bir araya sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Öncelikle bu motorlu araçların markalarına bakalım.

  • Kasei
  • Palmera
  • Datsu
  • Oleo Mac
  • Oregon

Bu ürünler arasında en düşük ve ekonomik fiyata sahip olan marka, Palmera’dır ve fiyatı 2015 yılı baz alınarak 400 TL ila 1300 TL arası değişmektedir. Diğer bir ekonomik ürün kasei, bu markanın da fiyatları 550 TL ila 600 TL arası değişmektedir.  Datsu markasının fiyatı 400 TL’lerde seyrederken, en ucuz fiyat ise Oregon markasınındır. Fiyatı ortalama olarak 100 TL’nin altındadır. Tabi en pahalı ve işlev foksiyon olarak diğer rakiplerinden ayrılan marka oleo mac. Bu ürünün fiyatı 1600 TL ila 2000 TL arasındadır.

İlaçlama Motorları Kullanım Alanları

İlaçlama makinalarının kullanım alanları genellikle tarımsal alanlar, parl ve bahçeler, meyve ağaçlarının olduğu bahçeler, seracılık ve buna benzer çeşitli alanlarda kullanılmaktadırlar.  İlaçlama motorlarının kullanımı kolaydır. Ancak bu işi profesyonel bir ilaçlama firmasından destek alarak yapmanız menfaatinizedir. İlaçlama her zaman için hayat kurtarır.

Yaşam alanlarınızın kalitesini arttırmak için, bulaşıcı hastalıklarda, istila ve tahribatlardan, zehirlenmelerden kurtulmanızın tek çözüm yolu ilaçlama yapmaktır.

Bir önceki yazımız olan Ağaç Kurdu İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.