Haşere Kontrol Mevsimi

Haşere Kontrol Mevsimi

Haşerelerden korunmak için mutlaka ilaçlama yapılması gerekir. Haşere türleri, yılın bazı zamanların yoğun olarak görülmektedir.

Peki,haşereler hangi dönemlerde ortaya çıkar? Haşere dönemleri konusunda bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ne Zaman Mücadele Edilmeli?

Kış ayının bitmesi ile özellikle bahar ve yaz ayları ile beraber haşereler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Bazı türler ise kışın bile varlıklarınısürdürebilmektedir. Haşere ilaçlama için haşere türünün kontrolü bu dönemde son derece etkilidir.Ev karıncaları şubat ayında ortaya çıkmaya başlamaktadır. Aktif olarak yaz aylarında görülmektedir. Hamam Böceği, yeni yıldan sonra tüm yıl boyunca görülebilir. Hamam böceklerinden kurtulmak için düzenli ilaçlama yapılması gerekir. Pire, Mayıs ve Eylül aylarında ortaya çıkar. Soğuk aylarda aktif olarak yer almamaktadır. Sıçan ise Ekim, Şubat ve Mart aylında görülmektedir.  Fare, Eylül ve Şubat ayları arasında aktiftir. İlaçlama konusunda detaylı bilgiyi www.yuceilaclama.com adresinde bulabilirsiniz. Haşereler her mevsim görülebilmektedir. Hızla üreyen haşerelerden kurtulabilmenin yolu ise haşere ilaçlama firmaları ile iletişime geçmektir. Haşerelerden kurtulabilmek için bu konuda uzman haşere ilaçlama firmasına problemlerinizi anlatmanız gerekir. Bireysel olarak uygulanan haşere ilaçlama yöntemleri sizleri çözüme ulaştırmamaktadır.Haşere türleri genel olarak sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı sevmektedir. Bu nedenle yaz ve bahar mevsimlerinde aktif olarak yer almaktadır. Bununla beraber hayatınızın her döneminde problem çıkarabilecek olan bu canlılarla karşılaştığınız zaman zaman kaybetmeden müdahale etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yaz Dönemlerinde Haşere İlaçlama Neden Daha Önemlidir ?

Sıcaklıkların 15 derece üzerinde sabit kalması durumunda  haşerelerin üremesi 20 katına çıkmaktadır.Bu sebeple çoğu haşere türü yaz dönemlerinde kış dönemlerine göre çok daha fazla gözükmektedir.Genel olarak haşere mevsimide özellikle Türkiye gibi ılıman iklime sahip ülkelerde yaz dönemimde çok sık yapılmakta ve haşere kontrolü altına alınmaya çalışılmaktadır.Kış döneminde 1 ilaçlama yapılıyor ise yaz dönemimde aynı ay içerisinde bile 2 defa ilaçlama yapılması gerekebilir.Özellikle gıda işletmeleri yazları çok dikkat etmeli haşere sorunu başlamadan önlemini almalı ve ilaçlamalarını yaptırmalıdırlar.İstanbul böcek ilaçlama şirketlerinden kurumsal olanlar ile çalışmanız size fayda sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Böcek İlacı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.