Doğal Böcek İlacı

Doğal Böcek ilacı sizleri haşerelerden tamamıyla korumaz. Bu konuda profesyonel destek alınması gerekmektedir.

Yaz ve sıcak havaların vazgeçilmez türlerinden birisi de sivrisineklerdir. İnsanların zararlı kimyasal madde taşıdığına inandığı fabrikasyon böcek ilaçlarının yerine doğal böcek ilacı tercih ettiklerini sıkça duymaktayız. Ancak doğal ilaçtan kasıt, evde hazırlanan işlemlerdir.

Kulaktan kulağa yayılan, şu bitki haşereleri çekmekte! Şu bitki ise haşereleri uzaklaştırmaktadır diye çok defa duymuşsunuzdur. Pet şişelerle yapılan limon uygulamalarını da bilmektesiniz. Bu ve buna benzer pek çok uygulama hakkında aşağı yukarı bilgi sahibisinizdir.

Böceklerin ilaçlanması için son yıllarda aktar ve baharat satan yerlerde de çeşitli ilaçlar satılmaya başlanmıştır. Sizce bu doğal böcek ilaçları ne kadar tesirli ve ne kadar sağlıklı?

Öncelikle doğal yollarla yapılan ürünlerin kullanımı elbette her zaman daha iyidir. Ancak doğallık sadece insanların aldığı hava su ve besin maddelerinde olması durumu avantajdır. Üstelik doğal böcek ilaçları adı altında satılan ürünlere rağbet olmamasına rağmen, korsan ürünleri bile çıkmaktadır. Doğal böcek ilacı tercih edilmesi gereken bir uygulama yöntemi değildir.

Evinizi ve iş yerlerinizi istila eden kemirgen ve haşerelere karşı bekleyemezsiniz. Çünkü zaman hepimiz için akıyor. Vakit kıymetledir. Bu yüzden haşere ve diğer zararlı canlı türleri için yapılması gereken şeyler bellidir. Profesyonel bir böcek ilaçlama şirketinden yardım talep etmek. Çok bait. Sadece bir telefon açmanız yeterlidir.

Neden Profesyonel İlaçlama?

İlaçlama şirketlerinin kullandığı ilaçlarla ilgi yanlış bilinen yargılar vardır. Bu yargıların başında korsan ilaç kullanımı gelmektedir.  Tabi ki insanların ilaçlama firmalarını seçerken çok hassas davranması gerekmektedir. Çünkü her ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçları kullanmaz. Ayrıca ilaçlama şirketinde ruhsat, çalışma izni ve TSE tescil damgasının olup olmadığına da dikkat edin.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlarla yaşam alanlarınızı koruma altına alabilirsiniz. Bu ilaçlar zararlı kimyasal maddeler içermez. İnsan sağlığını korur. Barışçıldır. Aynı zamanda çevre dostudur. Leke iz bırakmaz. Evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Doğal böcek ilacı yerine modern ve çevre dostu, tesirli ilaçlar kullanarak böceklerden kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Böceklerden Kurtulma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.