Danaburnu İle Mücadele

Danaburnu ile mücadele etmek çok zor bir süreçtir. Danaburnu 3,5 cm boylarında, toprak altında çıkardığı korkutucu, ürkütücü ve yüksek ses, tarla, bitki ve çiçek alanlarına verdiği ciddi tahribatlar nedeniyle insanların kabusu olmuştur.

Danaburnu ile mücadele etmek çok zor bir süreçtir. Danaburnu 3,5 cm boylarında, toprak altında çıkardığı korkutucu, ürkütücü ve yüksek ses, tarla, bitki ve çiçek alanlarına verdiği ciddi tahribatlar nedeniyle insanların kabusu olmuştur. Yaşam sürelerinin kısa olması, insanların bir nebze de olsa içini rahatlatmaktadır. Ancak bu geçici rahatlıktan önce bilinmesi gereken gerçek, danaburnu böceğinin varlığını sürdürdüğü ve yaşam alanlarımıza zarar verdiği gerçeğidir.

Danaburnu Zararları Nelerdir?

Danaburnu böceğinin zararları ve çevreye verdiği tahribatların çapı oldukça geniştir. Ev ve bahçe alanlarında süs bitkileri bahçe çiçekleri gibi bitki türlerinin kökünden kurumasına neden olurken, aynı zamanda zirai alanlarda, tarımın elverişli olduğu topraklarda, seralarda yetişen bitkilere hazlasıyla zarar vermektedirler.

Mücadele ve Yöntemleri

Danaburnu ile mücadele sanıldığı kadar kolay değildir. Yerin altında 10 ila 20 cm dipte yaşamına devam eden danaburnunun yuvasında etkisiz hale getirilip kontrol altına alınması uzmanlık gerekmektedir. Böcek ilaçlama firmaları bu konuda size gerek profesyonel desteği sağlayacaklardır.  Firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlar sayesinde danaburnu ve diğer zararlı canlı türlerini kolaylıkla kontrol altına almaktadır.

Garantili Yöntemlerimiz

  1. Sıvı İlaçlama
  2. Jel İlaçlama
  3. Kokulu İlaçlama
  4. Kokusuz İlaçlama
  5. Fare İstasyonları ve Fare düzenekleri

Danaburnu ile mücadele konusunda uzman ekip ve ekipmana sahip olan firmamızı 7/24 ulaşabilir, ilaçlama yapacağınız alanlar için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sizlere Garantili İlaçlama ve Ekonomik fiyat fırsatları sunan firmamızı hemen arayarak danaburnu kabusunuzdan kurulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sinek Öldürücü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.