DANABURNU İLAÇLAMA

Danaburnu ilaçlama hizmeti veren şirketimiz insan sağlığını korumaktadır. TSE onaylı ilaçlarla insan sağlığını korumak için mücadele etmekteyiz

Zararları

Genellikle çok sayıda köye sahip olan belediyelerde dana burnu ilaçlama uygulaması yoğun olarak yapılmaktadır. Bu haşereler genellikle tarla, bağ,bahçe gibi yeşil alanlarda bulunmaktadır. Yeşillikleri, meyve ve sebzeleri yiyerek beslenmektedirler. Ot obur canlılardır. Bu yüzden tarlalardaki ekinlere zarar verirler. Çiftçiler en çok danaburnu ilaçlaması yaptıran kişilerdir. Çiftçilerin mahsullerini tahrip ettikleri için maddi açıdan zarara neden olmaktadırlar.

Yaşam Alanları

Genellikle toprak altında yuva yaparlar. Toprağın altında 10-20 cm kadar çukur kazarlar ve yuvalarını buraya kurarlar. Toprak altında yuva yaptıkları için ekinlere su gitmesine engel olurlar. Yuvaları su kanallarına denk gelmektedir.

Danaburnu ile Mücadele

Danaburnu ile mücadele genellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde gerçekleştirilir. Üreme dönemleri bu mevsimlerdir. Yumurtlama dönemleri gelmeden bu haşerelere karşı önlem alınmalıdır.Danaburnu ile mücadele etmek profesyonellik gerektirmektedir. Herkes bu işlemi gerçekleştiremez. Uzman kuruluşlardan bunun için yardım alınmalıdır. Firmamız bu alanda uzmanlaşmış bir kadro ile işlemlerini yürütmektedir. Uzman kadromuz danaburnu ilaçlama işlemlerinde garantili yöntemler kullanmaktadır.

Genellikle işlemlerde sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Yoğunluğa göre kokulu veya kokusuz yöntemlerle müdahalede bulunulmaktadır. Genellikle açık alanlarda bu haşereler ile mücadele edildiği için kokulu yöntemler kullanılmaktadır.

İzmir, İstanbul ve Kocaeli’nin tüm belediyelerinde hizmet veren danaburnu ilaçlama servislerimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Bit İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.