Çiyan İlaçlama

Çiyan zehir taşıyan tehlikeli bir böcektir. Çok sayıda ayağa sahip olan çiyan, kırkayak böceğine benzetilmektedir. Çiyan güçlü zehir taşıyan bir canlıdır. Çiyan görülen alanların ilaçlama uygulaması mutlaka yapılmalıdır. Çiyan ilaçlama uygulamalarında bireysel yöntemlerden uzak durarak profesyonel destek almalısınız. Çünkü çiyan ile mücadele sırasında en ufak yanlış çiyan ısırmasına maruz kalmanıza neden olabilir. Çiyan ısırması sonucu zehrini akıtan bu böcekler ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmaya neden olurlar.

Çiyan böcekleri çoğunlukla kırmızı, sarı, kahverengi, siyah ve mavi renklerinde görülürler. Çiyanların boyu ise türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Çiyanların Yaşam Alanları

Çiyanların en çok doğa ortamında çayır, ağaç üzerleri, dağlık bölgeler ve orman gibi alanlarda görülmektedir. Fakat yuvası bozulan çiyan, yaşam alanlarımızın içine ulaşmaktadır. Açık bırakılan kapı ve pencereler bu böceklerin evlerimizin içinde ulaşacağı en kolay noktalardır.

Çiyan Sokması

Çiyan sokması durumunda en yakın sağlık kuruluşundan yardım almalısınız. Çiyan zehrinin insan vücuduna yayılması sonucunda bazı belirtiler ortaya çıkmaktadır;

  • Çiyan böceğinin soktuğu bölgede; kaşıntı, kızarıklık, şişme, yanma, morluk
  • Halsizlik
  • İştahsızlık
  • Bulantı/kusma
  • Baş ağrısı
  • Baş dönmesi

Çiyan ilaçlama uygulamaları ile zehirli çiyan böceklerinden kurtulabilirsiniz. İlaçlama servislerimiz uzman ekipleri ve kaliteli ilaçlama uygulamaları sayesinde tüm zararlı haşere türlerinden kurtulmanızı sağlamaktadır. Çiyanların görüldüğü tüm alanlara ulaşan ilaçlama ekiplerimiz, gerekli ilaçlama uygulamalarına en kısa sürede başlamaktadır. Uygun ilaçlama fiyatlarımızla kaliteyi bir arada sunarak zararlı haşere türlerini yok ediyoruz. Müşteri temsilcilerimize gün boyu ulaşarak detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yılan İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.