Böceklerden Kurtulma Yolları

Böceklerden kurtulmanın yolları, aslında kurumsal ve profesyonel bir böcek ilaçlama firmasıyla mümkündür.

Böceklerden kurtulmanın yolları aslında kurumsal ve profesyonel bir böcek ilaçlama firmasıyla mümkündür. Böceklerden kurtulma yolları çoğu zaman hafife alınan bir durumdur. Yüzeysel olarak yapılan ilaçlama, tesiri olmayan tabletler, böcek kovucu aletleri ve makinalarının kullanımı derken hala böceklerle başımız dertte. Böceklerin tesiri olmayan ilaçlamalara karşın bağışıklık kazandığını biliyor musunuz?

Evet. Böcekler tesiri olmayan ve sıklıkla uygulanan ilaçlara karşı bağışıklık kazanarak direnç sağlar. Dışarıdan satın alınan korsan ilaçlarda da bu durum aşağı yukarı böyledir. Sahte ve tesiri olmayan ilaçların böcekler üzerinde bir hükmü yoktur. Bu nedenle bu tür ilaçların tercih edilmemesi gerekmektedir. Böceklerden garantili olarak kurtulmanın tek yolunun profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından

Böcekler Evlerimize Kadar Nasıl Sızarlar?

Böcekler aç kaldıklarında ve sığınacak bir mekanları olmadığında önlerine çıkan her şeyi istila ederler. Bu yüzden böcekler yaşam alanlarında besin kaynağı ve sıvı ihtiyaçlarını karşılamak için insanların bulunduğu mekanları tercih ederler.

  • Eşiklerden, kapı altlarından içeri sızabilirler.
  • Açık unutulan kapı ve pencerelerden kolayca içeri girebilirler.
  • Pencere camlarından içeri girerler.
  • Dışarıdan satın alınan bir eşyanın üstünden veya içinden evlerimize girme ihtimalleri yüksektir.
  • Evcil hayvanlara tutunarak evlerimizde yuvalanabilmektedirler.
  • Şömine ve bacalardan içeri girebilmektedirler.
  • Rutubet, nem, küflü alanlar böcekleri doğrudan kendisine çeker. Bu yüzden bu alanlarda daha sık görülmektedirler.
  • Ahşap yarıklar, tahta aralarında ki boşluklardan kolaylıkla içeri girebilmektedirler.
  • Karanlık ve loş ortamları da seven böcekler bu alanlarda konuşlanırlar.

Böceklerin Bulaştırdığı Hastalıklar Nelerdir?

Lyme, Akdeniz Ateşi, Kırım Kongo kanamalı ateşi, sıtma, dizanteri, astım, humma, veba, mantar, hepatit virüsü, cilt hastalıkları ve çeşitli alerjik reaksiyonlar.

En Sık Evlerimizde Görülen Böcek Türleri Hangileridir?

Hamamböceği, Amerikan hamamböceği, Alman hamamböceği, kalorifer böceği, kakalak, apartman böceği, halı böceği, uyuz böceği, danaburnu, tespih böceği, pire, bit, kene, güve, sinek, sivrisinek, yaban arısı, eşek arısı, çıyan, akrep gibi böcek türleri en sık evlerde rastladığımız türlerdir.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Böceklerden kesinkes kurtulmanın yolu ilaçlama yöntemleri ile sağlanabilmektedir. Bu yöntemler; Sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve Fare istasyonlarıdır. 

Bir önceki yazımız olan İlaçlama Motoru ile Tanışın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.