Akrep Kovucu İşe Yarıyor mu?

Akrep Kovucu İşe Yarıyor mu? Bunu sınamak için sizler için ön bir araştırma yaptık.

Akreplerle başı belada olanların kafasını kurcalayan önemli sorulardan biri de Akrep kovucu cihazların gerçekten işe yarayıp yaramaması durumudur. Akrepler zehirli ve oldukça tehlikeli haşere sınıfındandır. Tek başlarına yaşamazlar. Evlerde genellikle böcek yiyerek beslenirler. Akreplerin evlerde olmasına neden olan durum, besi kaynağı arayışlarını ve üreme evrelerini geliştirmek istemeleridir.

Akreplerden kurtulmak için piyasada çok fazla sayıda ilaç ve uygulama yöntemlerinde bahsedilmektedir. Biz bu gün bu yazımızda önce Akrep kovucu cihazlar üzerinde duracağız. Öncelikle Akrep kovucu nedir? Ne işe yarar? Fonksiyonel özellikleri nelerdir? Fiziksel ve iç hacmi neleri kapsıyor? Kısaca bunlar üzerinde duracağız. Ayrıca Akreplerin güvenle kontrol altına alınması hususunda da bazı püf noktalar paylaşacağız.

Akrep Kovucu Cihaz Nedir?

Akrep kovucu cihaz; zararlı ve zehirli haşere türlerinden olan akreplerin güvenle kontrol altına alınması konusunda geliştirilen ve elektrikle çalışan, yaklaşık 220 volt elektrik akımına sahip olan, akrepleri bulundukları yuvalarından, ultarasonik ses dalgaları sayesinde rahatsızlık ve acı vererek yuvasından kovma işlemine verilen uygulamadır.

Akrep Kovucu Nasıl Çalışır?

Akrep kovucu cihazlar, elektrikle çalışmaktadırlar. Ebatları ve içindeki elektrik akımı yani voltu kullanılacak metrekareye göre değişmektedir. Buradaki amaç şudur; Akreplerin ölmeden yani herhangi bir zirai ilaç kullanmadan alanları terk edilmesi amaçlanmaktadır.

Öte yandan şunu belirtmememizde fayda var. Akreplerle baş edebilmenin en kolay yolu tabi ki de dışarıdan profesyonel bir ilaçlama firmasından destek ve yardım almanız gerekmektedir. Çevrenizdeki akreplerden ve diğer zararlı canlı türlerinden ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz. Akreplerden, ilaçlama firmasının belirlediği yönteme dayanarak Sıvı ilaçlama veya Kokulu sıvı ilaçlama ile kurtulmanız mümkündür.

Akrepler ile ilgi detaylı bilgi almak istiyorsanız, firmamızın müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilir ve ilaçlama için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fare ile Mücadele Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.