Ağaç Kurdu İlaçlama

• Tahta Kurdu Zararları

Tahta kurtları mobilyaları kemirerek çürümesine neden olurlar; bazı türleri bitkilerle beslenerek bitkilerin kökünü delip kurumasına neden olarak ciddi zararlar verir.

• Tahta Kurdu ile Mücadele

Tahta kurdu ile mücadele için özel hazırlanmış intesitlerin kullanılması gerekir. Kokusuz ilaçların uygulanması daha uygun olur. Bakırköy ilaçlama olarak son teknolojik sistemler ve profesyonel bir ekiple 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz.

• Tahta Kurdu

Tahta kurdu eklem bacaklı sınıfında yer alan halk içinde ağaç kurdu olarak da bilinen kanatlı bir yapıya sahip bir canlıdır. Tahta kurdunun karın kısmında 4 ayağı olup toplam altı bacağı vardır ve ayrıca 2 adet kıskaca sahiptir. Tahta kurtlarının (ağaç kurdu)boyları ortalama 0,5mm ile 2 cm arasında değişir. Tahta kurtları eski ahşap içeriğe sahip yerlere yuvalanır yani ağaç ve ahşapla ilgili her türlü eşyanın içinde barınırlar ve bu malzemeleri kemirerek yerler. Özellikle gece sessizliğinde kemirme seslerini duymak mümkündür. Çünkü tahta kurtları geceleri daha aktiftirler.Tahta kurdu yumurtlama ile ürer ve yumurtalarını yaşadıkları yere bırakırlar.Yumurtalar ancak belli bir sıcaklığa ulaşırlarsa larvalaşabilirler.